Haftalık 50 TL’ye Eleman Arayan Mali Müşavire Tepki Yağıyor

0
206
haftalık 50 TL

Adana’da çalışan Ümmet E. isimli Serbest Muhasebeci Mali Müşavir’in bir iş ilanı sitesine verdiği ilan sosyal medya kullanıcıları tarafından tepkiyle karşılandı.

İlanda şu cümleler yer alıyor:

SMMM Bürosuna yetiştirilmek üzere bayan eleman aranıyor. Haftada 50 TL verilir. Lise stajyeri de olabilir.

İlanın linki: http://www.muhasebetr.com/is-ilanlari/haber_oku.php?haber_id=3132

Her türlü insani ve vicdani değeri ayaklar altına alan ve kanunlara göre de açıkça suç olan bu talep haklı olarak tüm sosyal medya kullanıcıları tarafından sert tepkiyle karşılandı. Özellikle Muhasebeci ve Mali Müşavir gruplarında bu sömürücü zihniyet ve meslek saygınlığının geldiği nokta sıkça dile getirildi. İşte o yorumlardan bazıları:

Selçuk K. : Yol parası eleman karnını ot kökü yiyerek doyurcak, cuvaldan elbise yapıp giyecek. Ya saçma sapan insanlar ya yemin ederim saçma sapan. Utanır insan böyle bi ilan vermeye ya. Bu düşüncedeki birinin beynini kuşa taksak ters uçar.

Emrah D.Asgari ücretin günlüğünden haberi var mı bu arkadaşın ?

Yusuf H. : sanayide oto tamircisine çırak olmak daha mantıklı geliyor bana. Adamların tavırları “işine gelirse” cinsinden…

Ufuk T. : Ümmet bey gelsin yanıma hem meslek hem insanlık öğrenir.

Sarper B : Muhasebe ogrenmek isteyen egitim alsa kursa 2000 3000 bayilacak arkadas egitim verip bir de uzerine 50 tl veriyor. Burada atip tutanlar heralde calisanlarina 4000 5000 veriyor..

Atilla SHangi avukat hangi eczacı hangi mühendis yanında çalışana 50 tl haftalık verir. Biz mesleğe başlamadan kaybediyoruz bu zihniyet ile masa sil çay getir ayak işleri yap mesleği öğren yazık bu mesleğe.

Asil T. : Ya elemana ihtiyacın varsa eğer alırsın çalıştırırsın adam gibi. İnsanların zor durumunu fırsata çevirmek nedir. Kaldı ki kanunlarda böyle bişey yok. Bunu yapan bi de mali müşavir. Odanın yerinde olsam direkt belgesini iptal ederim. Böyleleri 50 liraya defter de tutar.

Ibrahim D Aslinda bu ilan bir somurmenin gostergesidir. Kisi deneyimsizde olsa kanuni ucret neyse almalidir. Emek hirsizligi yapilmamali. Alin teri önemlidir.

Nazlı A. : Yarın bu işvereni arayıp terbiyesizliğini yüzüne vurucam yoksa sinirim geçmeyecek 🙁

Ayrıca ilan veren kişinin sosyal medya hesabını bulan bir çok kişi özel mesajla da tepkilerini dile getirdi.

YORUM YAZ

Geçersiz bir e-posta adresi girdiniz!
Lütfen buraya adınızı girin