Livaneli’yi birebir kopyalayan Karayanız’in dolandırıcılığı nereden öğrendiği ortaya çıktı

0
67

Doğan Kitap, yazarı Zülfü Livaneli’nin ‘Kardeşimin Hikayesi’ kitabının satır satır kopyaladığı gerekçesiyle yazar Nursen Karayanız’a dava açtı.

Nursen Karayanız bu yıl başında Kariyer Yayınları’ndan çıkan ‘Kıyamet Çiçeği’ kitabını, Livaneli’nin 2013’te çıkan ve 500 binden fazla satan ‘Kardeşimin Hikayesi’ kitabından kopyala-yapıştır yaparak yazdı.

Öte yandan Nurşen Karayanız’ın Ordu’da yayın yapan yerel bir gazeteye verdiği röportajda: “ ‘Kıyamet Çiçeği’ adlı kitabıma diğerlerinden farklı olarak Eskişehir’de eski tren istasyonunda fragman çektik. Çokta güzel ilgi gördüm. Hatta ‘filmini çeksen izlenir fragmanı bu kadar etkiliyorsa kim bilir filminde ne hallere gireriz.’ Şeklinde yorumlar aldım. Tek bir ilham kaynağım var: O da ‘Allah’ Bir çok şeyden esinlensem de içime bu eşsiz duyguları veren rabbimin bana sonsuz armağanı olduğunu düşünüyorum ve her geçen gün sırf bunun için şükrediyorum.” dediği de ortaya çıktı.

Zülfü Livaneli’nin kitabını kopyalamasıyla dikkatleri üzerine çeken Karayanız’ın AKP teşkilatı ile bağlantısı da ortaya çıktı.

Yarın Haber

YORUM YAZ

Geçersiz bir e-posta adresi girdiniz!
Lütfen buraya adınızı girin